instagram

středa 31. srpna 2011

Ich bin ein Berliner!

Dúfam, že ste si letné dni užili ako sa patrí! Ja som predposledný víkend strávila náramne dobre! v Piatok po práci ( kedže teraz sa môj aktívny život zjavne delí na obdobia pred prácou a po práci) som nasadla na prvý bus do Berlína a o pár hodín už z metra čumela na moju obľúbenú Alexanderturm! Všetko v Berlíne vlastne nayývam slovami " moje" a " obľúbené". Asi preto,že to je moje najobľúbenejšie mesto :DD

Božská Eva sa sem rozhodla presťahovať, takže mám o jeden dôvod naviac, prečo v piatky po práce zdrhať a v autobuse si opakovať nepravidelné slovesá z nemčiny :)

najlepšia citronáda na svete!

fruštukujeme :D


ja a môj bickáč Arturo

Eva a jej bickáč Lenin

netuším, akos a tam ocitlo moje meno.. strašidelnejšie je, že to vyzerá na môj rukopis :D

nevedela som si vybrať- Barbie či Dinosaury?

haha..myslím ,že dosť výstižné!!

môj tátoš- 10 eur na deň

v Kreuzbergu človek nájde naozaj všeličo a všelikoho


Kedže do Berlína chodím pomerne často ( polku minulého leta som vlastne strávila tam), nie som už ten klasický turista. Preto som všetky " Sehenswurdichkeiten" opomenula a v sobotu sme si urobili s Evčou cyklo túru po Kreuzbergu..strašne skvelá štvrť!!!

Kauf dich Glucklich!

neskutočný interiér

zamilovala som sa!

mmmmm..wafle waflee waflickyyy

chutnácke hajzlíky

taškové dilemy v Mauer parku

Druhý deň sme s Evou strávili raňajkami v mojom vlastnom waflovom nebi. Kaviareň Kauf dich Glucklich  v Prenzlauerbergu je žúžo! Kebyže môžem( a nepriberám z toho) chodím tam na wafličky každý deň z Prahy aj peši! Je to presne taký druh kaviarne, ktorý by som si raz neskutočne rada otvorila.. Vintage nábytok k tomu zmrzka, dobrá atmosféra, wafličky, káva a vínko! Plus si u nich možete vypočuť CD-čka ešte neobjavených nemeckých kapiel !

Ak sa do Berlína vyberiete v letných mesiacoch určite by ste mali zájsť aj na blší trh v Mauer parku. Ja som si tam už druhý rok kúpila neskutočne dobrú tašku - kožená za 15 eur!! okrem toho sa tam dá cena krásne zjednávať.  Takže okrem super vintage kúsku máte radosť aj z dobrého "dealu" :)

Ach, Berlín je proste boží. Preto sa neviem dočkať až dokončím školu a budem si raz mocť povedať :
" Ich bin ein Berliner! " :)

1 komentář:

  1. pieces of aaa grade replica watches Audemars Pigeut Museum Zhen products, including some very artistic and sense luxury breitling replica of the times of the women’s watches. The women popular source in the bustling twentieth replica hermes handbags store Century. At the time of the female hand affected the flowers from Paris louis vuitton replica handbag way of life, on the other hand, some women in the first world war instead swiss replica watches of her husband.

    OdpovědětVymazat

you make my day! thanks :)