instagram

středa 21. listopadu 2012

The best clubs in Berlin! :)


Well, well v poslednej dobe nič nestíham, okrem písania diplomovky ( teda tvárenie sa v knižnici, že píšem :D) a párty!V rámci mojej povestnej prípravy na diplomovku som bola  tento víkend na Gossip v Berlíne!! :D ( najlepšia príparava na svete) A kedže som tam už dlho nebola treba navštíviť aj pár známych, čo znamená párty párty.. ( takže to dokonale sedí do mojho terajšieho životného štýlu)
Cez leto som vás chcela oboznámiť s tými najlepšími klubmi v Berlíne a teraz, pomaly na sklonku zimy je čas moj "slub" splniť!
Takže ak sa chystáte na predvianočný Berlín, určite ale určite sa dobre zabavíte práve na týchto miestach !
I spend this weekend in Berlin and it reminded me all that amazing time I had  there in the Summer! Oh, I miss that place so much! So that's the reason, why I have finally found some time to write about the best Berlin clubs and pubs - at least from my point of view:)  
So if u are planning your trip to this amazing city, don't forget to visit some of these places. 

Club der Visionaere

"Klub vizionárov" je známy svojimi openair párty na malom kanály rieky Spree! Cez leto strašne dobré miesto na kecanie, tancovanie, a zažitie pravej Kreuzbergovej atmosféry. Majú tu letné a zimné otváracie hodiny. Cez leto samozrejme nonstop. Ale od Novembra sa to mení, preto pred návštevou radšej čeknite ich web. Oproti iným klubom tu hrá hudba docela potichu a zmestí sa sem menej ľudí, zato je tu super lacné Entree: 3 eura myslím. No nekúp to :D

Club der Visionaere is a rustic and understated spot in Kreuzberg near Treptower Park. It sits on a canal in a small brick building, with offices upstairs and a dance floor downstairs.It is perfect place for summer chatting with friends, little dance and good drinks.  Opening hours depend on the weather and level of attendance, but on big weekends it can run from Friday through Monday without a break. The club's winter schedule begins in late November and runs until early January, open around four days a week. I appreciated the entree fee, which was just 3 EUR! :)

Am Flutgraben 1  
030 69518942
www.clubdervisionaere.com
Katerholzig

Keď som v Berlíne listovala časákmi bol Kater Holzig označený za nasledovatela povestnej The Factory ( Andyho Warhola).. vtuspné je o čosi dosť vyššie. a veľa ľudí hovorí, že to tam bud milujete alebo nenávidíte. Ja sa neviem rozhodnúť, ale určite to bolo supersky zaujímavé miesto- predstavte si niečo ako starú továrnu, ale namiesto robotníkov vysedávajúcich na dvore cez polednajšiu prestávku, je to miesto  plné divných ľudí,  je to ako párty place a strašidelný zámok s umeleckým akcentom v jednom. Táto budova sa nachádza pri rieke takisto, takže vonkajšie párty majú v lete super atmosféru dovolenky s hipstermi :)
Toalety sú pre oba gendre rovnaké ( akože, keď cikáte, tak vedľa vás v kabínke je chlap..snáď ciká tiež :D)

Katerholzig is a large indoor/outdoor club on the Spree in Kreuzberg.  When I was reading one magazine in Berlin, Kater Holzig was introduced as a next generation of famous (Andy Warhol's) The Factory. The entree is a little bit higher, about 12 EUR, but there are many thing to see there. The outdoor section includes a dance floor in a wooden, cabin-like structure, plus a variety of places to sit near the water. The indoor section of the club is a medium-sized dance floor with large windows looking into the courtyard. It is a very weird place but in good meaning! Exploring every new small room there again and again, you  feel like a Alice in the Wonderland! I dont know really why, but as I rememberd, the toilets are common for both genders.. HUH.. really weird  place! 

Michaelkirchstraße 23
www.katerholzig.de Weekend!

Víkend nie je super hipser klub umietnený v ešte viacej super Kreuzbergu, ale zato je to docela štýlové miesto s bohovskou terasou ( je na 12-stom až 15-stom poschodí), v budove hneď vedľa  Alexander Turm! S výhladom na takmer celý Berlín si pripadáte neskutočne free. Vačšina ľudí, čo tam chodí  má super vkus, takže ja som mala len chuť chodiť medzi davy a očumovať...:)) Tento klub je výnimočný ešte tým, že má asi 3 podlažia. Na jednom sa nachádza miestnosť bez okien, vlastne iba taký black box a samé LED svetlá.. proste čisté šialenstvo!
Vstupné sa ako na mnohých miestach líši. My sme v ten večer platili asi 8 EUR

Weekend is perfect place, well not just for the weekends:D I Think it's not so hyped as other clubs in Kruezberg, but I love the view from big terrace! The club has expanded over the years and now boasts 3 different levels - the 12th floor (with stunning panoramic views over Berlin), the 15th floor (no windows, a black box of a room with lots of LED lights) and the sprawling roof terrace which is really a hotspot during the summer months. You can see whole Alexanderplatz and it gives you feeling, that you are at the most cool place in Berlin ever. That 's probably  not really the truth, but I saw so many good looking guys there! So that could be also a reason, why it's just worth it to visit this place:) 

Entree was about 8 EUR

am Alexanderplatz 5, 10178
www.week-end-berlin.de

people at this picture are an exception :D


Berghain/ Panorama Bar

Tento klub patrí s Katerholzig asi medzi najviac preslávené. Je pravda, že na zozname mojich návštev práve on chýba. SHIT! ale to sa dá ľahko napraviť :D Podla mňa je oblubený hlavne preto, že dnu nepustia proste každého a vyberajú si na základe coolovosti.( alebo čoho) Takže ak prejdete dnu, viete, že na Berlínske pomery ste docela in, čo určite poteší nejedno slovenské srdce:D

This club is very popular in Berlin, at least as far as I know. And they are not really letting everybody to come in. Sometimes it happens that if you are not cool, hype or whatever enough, the party time in Berghain is over for you in that night! (their doormen are lgenedary for being the toughest in Berlin and often turn people away) Berhain is well known for great sound system and Techno music. It is also popular place for gayparties as well as for Panorama Bar, which is open on Fridays. 

am Wriezener Bahnhof, 10243
Tel: 030 293 602 10
www.berghain.deSalon zur Wilden Renate

V tomto klube som stávila veľa nocí. Hlavne kôli peknému DJ-ovi, ktorý hrával každý štvrtok:)
priestory sú v starom dome, kde máte v každej miestnosti kúsok vlastného privátneho klubu. A čo je najlepšie tak na záhrade sa nachádza veľká húpacia lodˇ. Minule som akurát rozmýšlala, ako ju tam preboha dotiahli a zavesili na tie stromy!
Vstupné je takisto fajn - 5 Eur, ak sa nemýlim! :)

I spend many night in this super cool club! Maybe it was because of that super handsome DJ , that was playing every Thursday:D Yeah, probably! This club is located in Friedrichshain and it looks like " your grandmum's house " and it is hugely popular with arty students. This club has it own yard with a big boat hanging from the trees, what 's one of the most bizarre things I ' v ever seen in a club. 
The entree is 5 Euro ( as far as I remember :) ) 
Alt-Stralau 70
10245 Berlin
030 25041426
www.renate.cc

Ak máte nejaké iné obľúbené miesta v Berlíne, dajte mi vedieť:)
If you have another favorite places in Berlin, just let me know! I m so curious! :)


7 komentářů:

 1. mám pocit že se to jmenoval DR. PONG. půjčíš si pálku a hraješ obíhačku:)

  OdpovědětVymazat
 2. I don´t want to live in Slovakia anymore! :DD partypartyparty, mega!

  OdpovědětVymazat
 3. Silvi, krasna vila! vyborne summary :-)
  ja som pocula, ze momentalne IN je aj Sisyphos, nebola som este, ale je na zozname!

  OdpovědětVymazat
 4. Tak v Berghaine mam 80% uspesnost :)) cim viac smart dress code spojenych s piercingom tym vacsia pravdepodobnost ze cloveka vpustia dnu :))
  Inak fajn je aj na Torstraße v Cafe Burger - taka obyvackova party - odporucam!
  L,

  OdpovědětVymazat
 5. chcem si s tebou zatrsat! miau! do kelu, my boli iba v jednom z tychto!

  OdpovědětVymazat
 6. milujem tieto tvoje posty!, normalne ked tam niekedy pojdem budem mat aspon poriadny zoznam ze co pokukat :D

  OdpovědětVymazat

you make my day! thanks :)